Zmiana zawodowa Słupsk

Co zrobić, kiedy wykonywana praca zaczyna być nużącym obowiązkiem? Jak przełamać strach przed zmianą zawodową? Jeśli nurtują cię tego typu pytania, to czas porozmawiać o nich z profesjonalnym coachem – ze mną. Jestem wykwalifikowaną specjalistką i wspieram osoby, które chcą znaleźć nową drogę zawodową i być spełnione. Doradzam i pomagam w uwolnieniu potencjału będącego siłą napędową każdej zmiany. Prowadzę m.in. szkolenia dla nauczycieli oraz dla kobiet 40+, chcących świadomie zarządzać swoją karierą.

Jak zmienić pracę zawodową w Słupsku?

Kluczem do sukcesu jest wiara w swoje umiejętności, wiedzę oraz przełamanie barier, które budujemy w swoich głowach. Często słyszę pytanie – jak zmienić pracę w Słupsku? Odpowiadam – tak samo, jak w każdym innym mieście! Po prostu należy zacząć od skupienia się na swoich oczekiwaniach życiowych w dłuższej perspektywie czasu. Mając ustalony cel, którym jest zmiana zawodowa, trzeba do niego podążać krok po kroku. Jaką rolę odgrywa w tym procesie wsparcie coacha? Moim zadaniem jest odblokowanie pozytywnego myślenia, co osiągam dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Często mówię o swojej roli w tym złożonym procesie jako o otwieraczu twojego umysłu. Zauważ, że każda konsultacja ma indywidualny charakter, ale możesz mieć pewność, że działam skutecznie. Czy warto zmienić swoje nastawienie i zacząć metamorfozę? Jak najbardziej tak, jeśli potrzebujesz zmiany zawodowej. Pomyśl o tym rozwiązaniu, a ja chętnie pomogę ci w jego realizacji.

Dlaczego zmiana zawodowa jest ważna i czemu rodzi obawy?

Z mojego doświadczenia wynika, że istnieje kilka powodów, które sprawiają, że ludzie tracą wiarę w swoją wartość na rynku pracy i wówczas zmiana miejsca zatrudnienia jest praktycznie niemożliwa. Najczęściej są to osoby powyżej 40 roku życia, w tym znakomitą większość stanowią kobiety, które błędnie myślą, że ich kariera to przeszłość. Innym przypadkiem są ludzie dotknięci kilkuletnim bezrobociem. Kolejną grupę stanowią wykształceni specjaliści z wypaleniem zawodowym, np. handlowcy czy nauczyciele.

Jako coach podpowiadam, jak dokonać zmiany zawodowej w Słupsku, gdzie mieszkam i prowadzę szkolenia i gdzie znam lokalny rynek pracy. Zaczynam od zdefiniowania przyczyn, które hamują podjęcie decyzji, czyli obaw np. przed tym, co nowe oraz wizji utraty bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej. W tej sytuacji ważne jest wyjście z tej strefy komfortu i podjęcie walki o swój szeroko rozumiany dobrostan. Dążenie do nowego celu i osiągnięcie go sprawi, że poczujesz, jak odzyskujesz równowagę w swoim życiu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zmienić pracę na lepszą i satysfakcjonującą, to umów się na konsultację!