Aneta Matyjaszek - Kim jestem

Kim jestem

Jestem coachem kariery, ale na sercu leży mi także komunikacja interpersonalna i asertywność. To – według mnie – klucz do dobrych relacji w życiu zawodowym i osobistym. Dlatego:
✔️wspieram kobiety w drodze po lepszą pracę i życie.
✔️uczę, jak dogadać się ze sobą i z innymi.
Pracuję z kobietami aktywnymi zawodowo, nastawionymi na rozwój, które męczą się w dotychczasowej pracy i czują się wypalone. Z takimi, które są gotowe na zmiany – chcą mieć lepszą pracę, własny biznes i lepsze życie.

Jestem certyfikowaną trenerką umiejętności psychospołecznych, dyplomowanym coachem i doradczynią zawodową. Pracując z klientami, dążę do integracji ich rozwoju zawodowego i osobistego, pomagam odnaleźć własną drogę i pracować W ZGODZIE ZE SOBĄ. Od grudnia 2023 r. jestem również certyfikowaną trenerką gry coachingowej opartej na metaforze Heros NavigaresⓇ – Podróż BohateraⓇ.

Szkolenia z umiejętności miękkich prowadzę od 2008 roku. Przez 11 lat pracowałam jako doradczyni życia małżeńskiego. Od 2002 r. realizuję różnorodne projekty dla kobiet, uczniów, nauczycieli, osób bezrobotnych, pracowników, właścicieli małych firm, uchodźców i młodzieży z Ukrainy oraz dla studentów. Wykładam na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku na kierunku zarządzanie oraz prowadzę Biuro Karier.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje. Spełnieniem marzeń było dla mnie m.in. zdobycie dyplomu coacha. Studia podyplomowe z tego tematu były jak brakujący element puzzli – doskonale uzupełniły moje umiejętności i wiedzę. Wzbogaciły też mój warsztat pracy i nauczyły dostrzegać siłę i potencjał klienta. Aktualnie zgłębiam tajniki analizy transakcyjnej i praktykuję ją w swoim życiu zawodowym. Do określenia predyspozycji wykorzystuję sprawdzone i rzetelne narzędzie do badania profilu osobowości zawodowej – Insightful Profiler iP121.

Jestem autorką ebooków o zmianie zawodowej „Jak znaleźć pracę dopasowaną do siebie”, „Jak zmienić pracę i zacząć żyć” oraz „Jak zmienić pracę po 40. w 5 krokach”. W lutym 2023 r. ukazała się moja książka Trzy góry do zdobycia. Jak odpocząć i odnaleźć drogę do siebie
Od września do grudnia 2022 r. byłam mentorką i trenerką w projekcie „Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę!” realizowanym przez Fundację Kobieta Niezależna dla 39 kobiet.

Szczególnie zależy mi na wsparciu w rozwoju i zmianie zawodowej kobiet po 40-tce,

  • bo sama doświadczyłam dyskryminacji;
  • ponieważ same kobiety nie wierzą, że zmiana zawodowa po 40. jest możliwa – ja mogę udowodnić, że jest inaczej!
  • bo nie zgadzam się na marnowanie możliwości, doświadczenia i kompetencji wspaniałych kobiet w imię ulegania stereotypom.

Od kiedy pamiętam rzeźbię w słowach. M.in. pisałam teksty do mediów społecznościowych Fundacji Kobieta Niezależna Kamili Rowińskiej. Prowadzę też blog „Jak zmienić pracę i zacząć żyć”https://jakzmienicprace.blogspot.com/

💚 Najlepszy, według mnie, sposób spędzania czasu – to rozmowa z drugim człowiekiem.
Mieszkam niedaleko Słupska 💚
💚 Moje ulubione miejsce: las.
💚 Mój żywioł: ziemia i… ludzie.